ערעור על דו"ח משטרתי

אחת הדרכים היעילות ביותר של רשויות החוק והאכיפה להתמודד עם תופעת הקטל בכבישים היא באמצעים חינוכיים ובשימוש בהרתעה.

 לצורך ביצוע הרתעה במטרה לחנך את הנהג הישראלי לנהוג על פי הכללים עושה המשטרה שימוש בעונשים וקנסות אותן היא מטילה על נהגים עבריינים. 

כך למשל אם נתפסת נוהג במהירות מופרזת או במקרה של מעבר באור אדום אתה צפוי לשלם קנס כספי גבוה ואפילו להיות צפוי לעונשים חמורים יותר כמו שלילת רישיון נהיגה או הזמנה לבית משפט, במקרים של עברות מסוימות.

יעילות האכיפה

ישנם אנשים שיתענו כי ההרתעה עושה את שלה, אך לעומת זאת ישנם אנשים מן הצד השני שחושבים כי אין די בפעולות ההרתעתיות כגון מתן דו"חות משטרה וקנסות לנהגים עבריינים, בכדי למגר את תופעת העבריינות על הכביש ולחנך את הנהג הישראלי. 

בשיטה זו יש שיאמרו, הנהג הישראלי לומד כיצד לא להיתפס, ולא מבין את המשמעויות החמורות והמסוכנות שיש לעבירות התנועה שהוא מבצע.

דו"חות תנועה לנהגים תמימים

כאשר ידו הארוכה של החוק מחליטה לצאת במבצע אכיפה מסוים גם אנשים תמימים עלולים להיפגע מכך. למה הכוונה? ייתכן מצב שבו אדם מואשם בעבירה שלא ביצע ונדרש לשלם קנס כספי. 

מדובר בדרך כלל במקרים בהם משתמשת המשטרה באמצעים אלקטרוניים לצורך ביצוע אכיפה של עבירת נהיגה במהירות מופרזת. מכשירי המדידה של המשטרה לא תמיד מדייקים וישנם הרבה מקרים בהם אנשים שנהגו כחוק מואשמים בעבירות תנועה על לא עוול בכפם.

כיצד מערערים על דו"ח תנועה?

במקרה שאתם מרגישים שנעשה לכם אי צדק מומלץ מאוד לעמוד על שלכם ולא לוותר, במיוחד במקרים בהם אתם נדרשים לשלם קנס כספי גבוה וכואב.

 לעומת זאת עבודה מול רשויות החוק והאכיפה עלולה להיות קשה ומתסכלת לכן רצוי מאוד להיעזר בעורך דין תעבורה טוב.

פוסטים אחרונים

סנקציות על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות נחשבת כיום לאחת מן עבירות התעבורה החמורות שהענוש לצידה הוא פסילת מינימום של שנתיים, לצד רכיבי ענישה נוספים, כגון: מאסר בפועל, ו/או מאסר

קרא עוד »

צבירת נקודות תעבורה

מהי שיטת הניקוד החדשה שיטת הניקוד החדשה התעדכנה בשנת 2003 במגמה להחמיר עם עברייני התנועה המועדים. שיטת הניקוד הינה סנקציה אותה יזם משרד התחבורה במטרה

קרא עוד »

ייצוג עורך דין תעבורה

המלחמה האינסופית שלנו בכבישי מדינת ישראל גורמת לתאונות דרכים רבות הנגרמות בין היתר מנהגים לא מנוסים, נהיגה פזיזה, נהיגה שאינה לפי תקנות התעבורה, נהיגה בשיכרות

קרא עוד »

שמירת מרחק

על פי הנתונים מרבית התאונות דרכים בישראל הן תוצאה של התנגשות פנים רכב באחוריו של רכב אחר כלומר תאונות הנובעות כתוצאה מאי שמירת מרחק. הכלל

קרא עוד »