Menu

עורך דין תעבורה

דיני התעבורה שייכים לתחום המשפט הפלילי. הם מתייחסים לכלל הנהגים והולכי הרגל, למעשה לכל המשתמשים בדרך הכפופים להוראות הכלולות בפקודת התעבורה ובתקנות התעבורה. ללא התייחסות נאותה לתחום דיני תחבורה לא יתכן שימוש סביר בנסיעה והליכה בדרכים.
בתחום דיני התעבורה האכיפה חשובה מאוד ובולטת, כיוון שככל שהאכיפה טובה יותר, כך ניתן למנוע עבריינות תעבורה בצורה טובה יותר. הגורם האוכף את דיני התעבורה במדינת ישראל הוא המשטרה, ובאופן ספציפי יותר – משטרת התנועה. משטרת התנועה מקצה כוח אדם, משאבים ומאמצים רבים לאכיפת דיני תעבורה בצורה המרבית ביחס למשאביה.

 כשמשטרת התנועה תופסת את עברייני התעבורה, היא מעבירה את הטיפול המשפטי אל מערכת המשפט. בנושא דיני תעבורה , הסמכות השופטת עברייני תעבורה היא בתי המשפט לתעבורה. כלומר, עבירות הנכללות בתחומי דיני תעבורה אינן נדונות בבית משפט רגיל, אלא בבתי משפט המתמחים אך ורק בטיפול בעבירות תעבורה.

 בית המשפט לענייני תעבורה נחשב לבית המשפט העמוס ביותר בישראל מבחינת היקף תיקי העבירות. מסתבר שעבירות תעבורה הן התחום הנפוץ ביותר של עבירות פליליות ואין אפיון מיוחד לנאשמים. כמעט כל אדם עלול למצוא עצמו על ספסל הנאשמים של בית משפט לתעבורה לאחר שעבר עבירת תעבורה זו או אחרת.

מה כוללים דיני התעבורה?
• עבירות מהירות – נהיגה במהירות מופרזת.
נהיגה בשכרות – נהיגה תחת השפעת אלכוהול.
• שלילת רשיון נהיגה – פסילת רשיון.
• עבירות תנועה – אי ציות לחוקי התנועה.
• שיטת הניקוד החדשה – צבירת נקודות.
• חציית קו לבן, חציית צומת ברמזור אדום, אי מתן זכות קדימה ועוד.
• משפט תעבורה, עסקת טיעון, עונש בפועל/על תנאי.
• שימוש ברכב ללא רשיון, נהיגה ללא ביטוח רכב.
אם הסתבכת והואשמת בעבירה על חוקי התעבורה, בעת שימוש בכלי רכב, קיבלת דוח משוטר? נתפסת במהירות רבה מהמותר בחוק? נתפסת נוהג בהיותך שיכור?

עורכי דין מנוסים ובקיאים בתחום דיני תעבורה יוכלו לייצג אותך בכל דיון משפטי והליך מקדמי כגון: ביטול קנסות, השבת רשיון נהיגה וכדומה. עורכי דין מקצועיים יוכלו אף לזכותך במידה ויש כרסום בראיות המשטרה או לכל הפחות להגיע להסדר טיעון עם התביעה, כך שהאשמות נגדך יופחתו ובמקביל העונש שתקבל.

אם נהגת ברכב פרטי, עברת על החוק ונתפסת – הגעת למקום הנכון. פרקליטים העוסקים בדיני תעבורה הם אלה המשתתפים בדיונים בבתי משפט, יותר מחבריהם המתמחים בתחומי משפט אחרים. אם נשלל רישיון הנהיגה שלך, הוזמנת לבית משפט על נהיגה בשכרות, קיבלת דוח על מהירות מופרזת, קנס בעקבות שימוש בטלפון סלולארי בעת נהיגה או שהיית מעורב בתאונת דרכים, כדאי שלצידך יעמוד עו"ד מנוסה ומקצועי.

חשוב לפנות לעו"ד תעבורה המתמחה בתחום דיני התעבורה, בהקדם האפשרי. פנייה מוקדמת לרוב תחסוך נזקים רבים העלולים להיגרם עקב אי בקיאותכם בחוק. כך לדוגמא, מקרה נפוץ של "אל תעשה", הוא הודאה בפני שוטר (ביטויים כגון: מצטער, לא בכוונה, פעם ראשונה ולא אעשה זאת שוב), הם ביטויים העלולים להביא להרשעתך בכל בית משפט, גם עם ראיות התביעה קלושות ואינן מבססות הרשעה. זכור: אם נעצרת על ידי שוטר תנועה, והשוטר החליט לרשום כנגדך דוח, רשום גם אתה את דבריך על גבי הדוח, קרא בעיון את מה שכתב השוטר, לפני שאתה חותם. אם השוטר לא כתב את אשר אמרת, בקש ממנו לשנות ולתקן, זוהי זכותך. הדברים יוכלו לשמש כנגדך בבית המשפט.

פוסטים אחרונים

צבירת נקודות תעבורה

שיטת הניקוד החדשה התעדכנה בשנת 2003 במגמה להחמיר עם עברייני התנועה המועדים. שיטת הניקוד הינה סנקציה אותה יזם משרד התחבורה במטרה לסייע בפעולות האכיפה של

קרא עוד »

מעצר לאחר תאונת דרכים

ישנן תאונות דרכים שכרוך בה נזק לרכוש בלבד, וישנן לצידן תאונות דרכים שמערבות גם פגיעה בגוף. בדרך כלל, חקירה משטרתית לא תפתח בעקבות תאונת דרכים

קרא עוד »

פסילת רישיון נהיגה

פסילת רישיון נהיגה – המכון הרפואי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הינו מוסד הפועל מטעם המשרד לבריאות בישראל, הוא קיים החל משנת 1980 עלפי צו מאת

קרא עוד »

תאונת דרכים קטלנית

תאונת דרכים קטלנית היא זו שבה נהרג אדם. כאן מדובר בתוצאה הסופית: הרג וקטל בדרכים. תאונות דרכים נגרמות, הן לא קורות, אולם לא תמיד הנהג

קרא עוד »

מעבר באור אדום

מעבר באור אדום הוא עבירת תעבורה שטומנת בחובה קנס כספי וכן הליכי ענישה מנהלתיים כמו למשל נקודות מצטברות לחובתו של הנהג, ובמקרים בהם עברה זו

קרא עוד »