התקשרו לייעוץ מיידי: 052-2526277
Menu

ביטול החרמת רכב

שבגינן יש סמכות לקצין משטרה להחרים את הרכב ולא רק את רישיון הנהיגה של הנהג. העבירות היותר ידועות הן, נהיגה בשכרות, הסעת נוסעים בשכר שלא לפי חוק, נהיגת צעיר ללא מלווה, הפקרה של תאונה או פצוע לאחר תאונה, נהיגה תחת השפעת חומרים אסורים ועוד. כל העבירות שבגינן מחרימים את הרכב מפורטות בפקודות התעבורה. סמכות החרמת הרכב של קצין משטרה מעוגנת בחוק. חוק זה קובע כי במידה ויש יסוד שסביר כי נגד הנהג יוגש כתב אישום אזי מותר להחרים את רכבו ולהוציא הודעת אי שימוש ברכב.

ערעור על החרמת הרכב
בעלי רכבים ונהגים שמעונינים בכך יכולים להגיש ערעור על החרמת הרכב. הסעיף הרלבנטי לערעור זה הינו סעיף הקובע כי בעל הרכב המוחרם רשאי לפנות לבית משפט המוסמך לדון בעבירות תעבורה בכדי לבטל את הגזירה. בית המשפט הוא זה שקובע האם יש לקבל את פניתו של הנג בהתאם לגביית עדות מאחד מהאנשים הבאים, שוטר, יועץ משפטי לממשלה או בא כוחו של היועץ.

בחינת בית המשפט
בבואו של בית המשפט לבחון תיקים הנוגעים להחרמת רכב עליו להבחון האם מתקיימים התנאים הבאים. הרכב נלקח ללא ידיעתו או הסכמתו של הנהג, נהג הרכב עשה שימוש ללא ידיעתו של בעל הרכב ובניגוד להוראותיו וזאת לאחר שבעל הרכב עשה ככל שביכולתו על מנת למנוע את השימוש ברכב.החוק מוסיף וקובע כי בית משפט רשאי לבטל את החרמת הרכב או לקצר את תקופת ההחרמה וזאת בהתאם לנסיבות שונות.

הבדל בין פסילת רישיון והחרמת רכב

כפי שהוזכר לעיל ישנם מקרים בהם בית המשפט מבטל את הודעת אי השימוש ברכב בשל שימוש לא הסכמה ברכב או בשל לקיחת הרכב ללא הסכמה. ביטול פסילה מנהלית של רישיון יעשה כאשר בית המשפט משתכנע שביטול הפסילה לא יוביל לפגיעה אפשרית בבטחון הציבור. בית המשפט בבחינתו את פסילת הרישיון בוחן את טיב היחסים בין בעל הרכב לנהג ולפי כך מחליט.

פוסטים אחרונים

קנס תעבורה

דוחות תעבורה מתחלקים לשניים- אלו אשר מלווים בקנס תעבורה, ואלו המזמינים את העבריין למשפט בגין ביצוע עבירה הנחשבת לחמורה (כמו חציית קו הפרדה לבן). קנס

קרא עוד »

בית משפט לתעבורה

נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם

קרא עוד »

תאונת דרכים

הסיכויים להיות מעורבים בתאונת דרכים, גם אם לא באשמתנו, גבוהים, לכן כדאי להיות מוכנים לכל מקרה שלא יהיה. מה הדבר הראשון שעושים לאחר תאונת דרכים?

קרא עוד »

סנקציות על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות נחשבת כיום לאחת מן עבירות התעבורה החמורות שהענוש לצידה הוא פסילת מינימום של שנתיים, לצד רכיבי ענישה נוספים, כגון: מאסר בפועל, ו/או מאסר

קרא עוד »