תאונת דרכים

תאונת דרכים

הסיכויים להיות מעורבים בתאונת דרכים, גם אם לא באשמתנו, גבוהים, לכן כדאי להיות מוכנים לכל מקרה שלא יהיה. מה הדבר הראשון שעושים לאחר תאונת דרכים? ומה אם מעורבים נפגעים? תאונות דרכים הן דבר שבשגרה. מדי יום קורות מספר תאונות, חלקן קלות וחלקן קטלניות. 

עשרות אנשים נפצעים ונהרגים בתאונות דרכים מדי חודש. למרות שכולם אומרים להגיד "לי זה לא יקרה", כולנו עשויים להיות מעורבים לפחות פעם אחת בתאונת דרכים ואף שלא באשמתנו. מה עושים כשקורית תאונת דרכים? כיצד מערבים את חברת הביטוח? הנה כמה טיפים.

סוגי תאונות דרכים

ישנם מספר סוגי תאונות דרכים, נמנה אותן מהקל אל הכבד: התאונות הקלות שקורות כמעט מדי יום הן תאונות בהן נגרם נזק לכלי רכב, פגע וברח, אך לא נפגעו בהן בני אדם. במקרים אלו אין חובה לדווח למשטרה. 

הסוג השני הוא תאונות דרכים בהן כלי רכב פוגע בהולך רגל. במקרה זה יש לדווח למשטרה, כאן נכללות גם תאונות "פגע וברח". הסוג השלישי והקשה ביותר הוא של תאונות בין שני כלי רב בהן מעורבים מספר נפגעים.

מה עושים אחרי תאונת דרכים

לאחר מעורבות בתאונת דרכים יש לעשות שלושה דברים במיידי. תחילה באם יש צורך יש להתפנות לקבלת טיפול רפואי. גם אם אתם חושבים שמדובר בפגיעה קלה, זו הדרך הנכונה להעריך את חומרתה.

 על תאונה בה יש נפגעים יש להצהיר במשטרה. וודאו שאתם אומרים את כל הפרטים הנכונים. כמו כן, תוחקרו גם על ידי חברת הביטו שתבדוק אם אתם זכאים לפיצויים או לא.

מי יגן עלינו לאחר תאונת דרכים?

במקרה של תאונת דרכים חובה קודם כל לבדוק את הנזק לכלי הרכב והאם ישנם נפגעים הזקוקים לטיפול רפואי. בין אם אשמת התאונה עליך או על אדם אחר, יש להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתעבורה שיוכל לקבוע מה הייתה העבירה במקרה זה ומה חומרתה. 

אם ישנם פצועים או הרוגים בתאונה יוגש ברוב המקרים כתב אישום כנגד הנהג הפוגע. עו"ד התעבורה יהווה במקרה זה את צד ההגנה בבית המשפט.

פוסטים אחרונים

שלילת רישיון רפואי

כל מי שמבקש להוציא רישיון נהיגה בישראל נדרש למלא הצהרת בריאות המשמש את משרד הרישוי כדי להבטיח שהמועמד לקבלת רישיון כשיר מבחינה מוטורית, מנטלית ונפשית

קרא עוד »

בית משפט לתעבורה

נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם

קרא עוד »

רישיונך נפסל

כאשר נשלל לאדם רישיונו הוא ניזוק מכך קשות שכידוע, כיום, רכב שווה ערך לרגליים – ללא רכב, אנו חשים שאיננו יכולים לנוע לשום מקום. אם

קרא עוד »