תאונת דרכים

תאונת דרכים

הסיכויים להיות מעורבים בתאונת דרכים, גם אם לא באשמתנו, גבוהים, לכן כדאי להיות מוכנים לכל מקרה שלא יהיה. מה הדבר הראשון שעושים לאחר תאונת דרכים? ומה אם מעורבים נפגעים? תאונות דרכים הן דבר שבשגרה. מדי יום קורות מספר תאונות, חלקן קלות וחלקן קטלניות. 

עשרות אנשים נפצעים ונהרגים בתאונות דרכים מדי חודש. למרות שכולם אומרים להגיד "לי זה לא יקרה", כולנו עשויים להיות מעורבים לפחות פעם אחת בתאונת דרכים ואף שלא באשמתנו. מה עושים כשקורית תאונת דרכים? כיצד מערבים את חברת הביטוח? הנה כמה טיפים.

סוגי תאונות דרכים

ישנם מספר סוגי תאונות דרכים, נמנה אותן מהקל אל הכבד: התאונות הקלות שקורות כמעט מדי יום הן תאונות בהן נגרם נזק לכלי רכב, פגע וברח, אך לא נפגעו בהן בני אדם. במקרים אלו אין חובה לדווח למשטרה. 

הסוג השני הוא תאונות דרכים בהן כלי רכב פוגע בהולך רגל. במקרה זה יש לדווח למשטרה, כאן נכללות גם תאונות "פגע וברח". הסוג השלישי והקשה ביותר הוא של תאונות בין שני כלי רב בהן מעורבים מספר נפגעים.

מה עושים אחרי תאונת דרכים

לאחר מעורבות בתאונת דרכים יש לעשות שלושה דברים במיידי. תחילה באם יש צורך יש להתפנות לקבלת טיפול רפואי. גם אם אתם חושבים שמדובר בפגיעה קלה, זו הדרך הנכונה להעריך את חומרתה.

 על תאונה בה יש נפגעים יש להצהיר במשטרה. וודאו שאתם אומרים את כל הפרטים הנכונים. כמו כן, תוחקרו גם על ידי חברת הביטו שתבדוק אם אתם זכאים לפיצויים או לא.

מי יגן עלינו לאחר תאונת דרכים?

במקרה של תאונת דרכים חובה קודם כל לבדוק את הנזק לכלי הרכב והאם ישנם נפגעים הזקוקים לטיפול רפואי. בין אם אשמת התאונה עליך או על אדם אחר, יש להיוועץ עם עו"ד המתמחה בתעבורה שיוכל לקבוע מה הייתה העבירה במקרה זה ומה חומרתה. 

אם ישנם פצועים או הרוגים בתאונה יוגש ברוב המקרים כתב אישום כנגד הנהג הפוגע. עו"ד התעבורה יהווה במקרה זה את צד ההגנה בבית המשפט.

פוסטים אחרונים

קנס תעבורה

קנסות תעבורה מתחלקים לשניים – אלו אשר מלווים בקנס תעבורה, ואלו המזמינים את העבריין למשפט בגין ביצוע עבירה הנחשבת לחמורה (כמו חציית קו הפרדה לבן).

קרא עוד »

המכון הרפואי ומשרד הרישוי

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) הוא גוף ממלשתי השייך לתחומי האחריות של משרד הבריאות. משרד הרישוי הוא גוף ממלשתי השייך למשרד התחבורה. מה האינטראקציה בינהם? למשרד

קרא עוד »

סנקציות על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות נחשבת כיום לאחת מן עבירות התעבורה החמורות שהענוש לצידה הוא פסילת מינימום של שנתיים, לצד רכיבי ענישה נוספים, כגון: מאסר בפועל, ו/או מאסר

קרא עוד »