שלילה בגלל מהירות מופרזת

מהירות מופרזת

מהירות מופרזתלמרות שהיא מנת חלקם של מירב הנהגים- לפחות בארצנו, המהירות המופרזת נחשבת לעבירת התנועה מבין החמורות ביותר. 

מהירות היא משתנה רציף וניתן לקטלג את עבירות המהירות אמנם על פי רמות חריגה מהכלל – כאשר הסנקציה חריפה בהתאם לרמת חומרת העבירה, אולם אין מנוס מענישה כל שהיא עבור אותו נהג שנתפס.

 עבירת מהירות מופרזת מסבכת את הנהג בשמונה נקודות אם נהג בין 21-30 קמ"ש מהמהירות המותרת בדרך עירונית וקנס כספי וכן בשמונה נקודות במידה והמהירות הייתה מעל בין 26-40 קמ"ש מהמהירות המותרת בדרך בין עירונית (וקנס).


מי רשאי לפסול רישיון נהיגה ובאילו תנאים?

פקודת התעבורה בנוסח החדש קובעת, כי קצין משטרה או שוטר רשאים לקחת את רישיון הנהיגה של נהג שעבר על כללי מהירות הנהיגה, וכן במקרה של תאונת דרכים שבה ניזוק אדם או רכוש, קל וחומר אם נהרג בה. 

אזיי ניתן "צו פסילה" (לפסילה מנהלית) שאותו, למעשה, ניתן לבטח אם נותנים לידיים המיומנות לעסוק בכך.

בית משפט לתעבורה הרשיע?

במידה והפסילה נקבעה על פי בית משפט, יש למסור מיידית את הרישיון. במצב שבו הרישיון אינו ביד בעליו, בית המשפט יכול להורות להמציא רישיון בתוך תקופה מסוימת, ויכול גם לדרוש המצאתה של ערבות למסירה לבית המשפט במקום הרישיון. 

במידה שבה הרישיון נפסל על ידי קצין או על ידי בית משפט לתעבורה ורישיונו אבד, על הנהג להמציא תצהיר על האבידה, וכן תקופת הפסילה תחל מיום הוצאת התצהיר הזה.

איזו ברירה קיימת לנהג?

הנהג יוכל להגיש ערעור באמצעות עו"ד תעבורה על החלטת בית המשפט – יש להגיש זאת לערכאה העליונה, או בקשה לעיון חוזר באותה הערכאה שבה נערך הדיון בפעם הראשונה. ניתן לבקש ערעור גם אם לנהג אין עבר שיש בו הרשעות קודמות.

לקבלת מידע וייעוץ מקצועי מעורך דין תעבורה בלע ניסיון של שנים פנו אלינו בטלפון: 052-2526277 או דרך הצור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

פוסטים אחרונים

ביטול החרמת רכב

שבגינן יש סמכות לקצין משטרה להחרים את הרכב ולא רק את רישיון הנהיגה של הנהג. העבירות היותר ידועות הן, נהיגה בשכרות, הסעת נוסעים בשכר שלא

קרא עוד »

מה זה מצלמות רמזור?

איפה תוכלו למצוא מצלמות רמזור ולמה משתמשים בהן? מצלמות רמזור ואכיפה מצלמות רמזור זו בעצם מערכת א-3 המורכבת ממצלמות דיגיטליות אשר מותקנות בצמתים וכבישים שמטרתן

קרא עוד »

שלילת רישיון על רקע נפשי

כדי לנהוג ברכב בצורה בטוחה נדרשים לא רק כישורים מוטוריים מתאימים ומצב בריאותי פיזי טוב מספיק אלא גם יכולת מנטלית וקוגניטיבית ראויה ומצב נפשי המבטיח

קרא עוד »

עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה דיני התעבורה שייכים לתחום המשפט הפלילי. הם מתייחסים לכלל הנהגים והולכי הרגל, למעשה לכל המשתמשים בדרך הכפופים להוראות הכלולות בפקודת התעבורה ובתקנות

קרא עוד »