ערעור על דו"ח משטרתי

אחת הדרכים היעילות ביותר של רשויות החוק והאכיפה להתמודד עם תופעת הקטל בכבישים היא באמצעים חינוכיים ובשימוש בהרתעה.

 לצורך ביצוע הרתעה במטרה לחנך את הנהג הישראלי לנהוג על פי הכללים עושה המשטרה שימוש בעונשים וקנסות אותן היא מטילה על נהגים עבריינים. 

כך למשל אם נתפסת נוהג במהירות מופרזת או במקרה של מעבר באור אדום אתה צפוי לשלם קנס כספי גבוה ואפילו להיות צפוי לעונשים חמורים יותר כמו שלילת רישיון נהיגה או הזמנה לבית משפט, במקרים של עברות מסוימות.

יעילות האכיפה

ישנם אנשים שיתענו כי ההרתעה עושה את שלה, אך לעומת זאת ישנם אנשים מן הצד השני שחושבים כי אין די בפעולות ההרתעתיות כגון מתן דו"חות משטרה וקנסות לנהגים עבריינים, בכדי למגר את תופעת העבריינות על הכביש ולחנך את הנהג הישראלי. 

בשיטה זו יש שיאמרו, הנהג הישראלי לומד כיצד לא להיתפס, ולא מבין את המשמעויות החמורות והמסוכנות שיש לעבירות התנועה שהוא מבצע.

דו"חות תנועה לנהגים תמימים

כאשר ידו הארוכה של החוק מחליטה לצאת במבצע אכיפה מסוים גם אנשים תמימים עלולים להיפגע מכך. למה הכוונה? ייתכן מצב שבו אדם מואשם בעבירה שלא ביצע ונדרש לשלם קנס כספי. 

מדובר בדרך כלל במקרים בהם משתמשת המשטרה באמצעים אלקטרוניים לצורך ביצוע אכיפה של עבירת נהיגה במהירות מופרזת. מכשירי המדידה של המשטרה לא תמיד מדייקים וישנם הרבה מקרים בהם אנשים שנהגו כחוק מואשמים בעבירות תנועה על לא עוול בכפם.

כיצד מערערים על דו"ח תנועה?

במקרה שאתם מרגישים שנעשה לכם אי צדק מומלץ מאוד לעמוד על שלכם ולא לוותר, במיוחד במקרים בהם אתם נדרשים לשלם קנס כספי גבוה וכואב.

 לעומת זאת עבודה מול רשויות החוק והאכיפה עלולה להיות קשה ומתסכלת לכן רצוי מאוד להיעזר בעורך דין תעבורה טוב.

פוסטים אחרונים

נסיעה ללא רישיון

מהו רישיון נהיגה לאחרונה הוכרזה עבירת נסיעה ללא רישיון כמכת מדינה, לצורך המחשה צריך רק להקשיב לתשדירים ברדיו. רישיון נהיגה הוא אישור המקנה לבעליו את

קרא עוד »

נתפסתי במהירות מופרזת

נתפסתי במהירות מופרזת – מה עכשיו? על פי עדכונים אחרונים, יש לא מעט מצלמות מהירות שנכנסות לפעולה בימים אלו ממש, וזאת כדי לסייע למערך המשטרתי

קרא עוד »

מבחנים במרב"ד

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) הוא הגוף האמון על בחינת הכשירות לנהיגה בשלל מצבים, כך למשל על רקע בריאותי (פיזי או נפשי), אצל מי שמעוניינים

קרא עוד »

נכונות לבדיקת ינשוף

ארץ ישראל ספגה לא מעט תאונות דרכים קשות שהובילו לנפגעים קלים, לאחוזי נכות, שיתוק לכל החיים ולא פעם מוות מיותר. על פי הסטטיסטיקות רוב תאונות

קרא עוד »