עבירות מהירות מופרזת

נתפסת נוהג במהירות מופרזת ? זקוק לעזרה מקצועית בעבירות מהירות מופרזת ? משרד עו"ד ערן בן עמי, מתמחה בייצוג נאשמים בבתי המשפט לתעבורה, נסיון של אלפי מקרים וותק של מעל 15 שנים בייצוג עבירות נהיגה מהירות. מנסיוננו במקרים רבים המהירות הנמדדת גבוהה מהמהירות האמיתית של הרכב בעיקר בשל אי הקפדה של השוטר המודד על הנהלים. 

לבדיקת המקרה שלך ניתן ליצור קשר בנייד 052-2526277 ותענה בהקדם.

בכל אופן, לנוחיותכם הסבר מפורט עד כמה שניתן בעניין אכיפת עבירות נהיגה במהירות מופרזת:

קיימים 3 סוגי מכשירי אכיפה שונים. מצלמות אלקטרוניות, מכונות גם מצלמות א'3. מד לייזר, ו"דבורה".
לכל אחד מהמכשירים הללו ישנם נהלי הפעלה והביטים משפטיים משלו. מרביתם של דוחו"ת המהירות מגיעה באופן לא מפתיע ממצלמות המהירות. מצלמות שהפכו למכונת גביית כספים ייעילה מהאזרח, בעיקר לנוכח העובדה כי אין כל הוכחה לכך כי מצלמות המהירות האלקטרוניות תרמו משהו להפחתת תאונות הדרכים.

 
 

מה כדאי לדעת על עבירת נהיגה במהירות מופרזת?

אם מדובר במצלמות אלקטרוניות קיימת חובה על פי חוק למסור לכם את הדו"ח או ההזמנה לדין תוך 4 חודשים מיום הצילום. אחרת קיימת טענת התיישנות לטובתכם והאישום צריך להמחק.

מהירות מופרזת של עד 30 קמ"ש מעל המותר בעיר ועד 40 קמ"ש מעל המותר מחוץ לעיר תחייב אתכם בקנס. מעל המהירות הזו תקבלו זימון לבית משפט. למשל- בעיר עד 80 קמ"ש- קנס. מעל 80 קמ"ש, הזמנה לבית משפט.

תשלום של הקנס כמוהו כהודאה בעבירה. נהג חדש שמורשע בעבירת מהירות מופרזת של קנס מקבל עונש נוסף. מאריכים את תקופת הנהג החדש שלו למשך שנתיים נוספות.

לדבורה ולמד לייזר ישנן הוראות הפעלה המחייבות פעולות שהשוטרים בשטח צריכים לנקוט מדי יציאה למשמרת. אי הקפדה על מילוי הנהלים יכול להוביל לביטול הדו"ח. המסמכים הללו הם חלק ממה שמכונה "חומר חקירה". פנו אלינו לייעוץ ונבדוק את שלכם. זה מצריך ידע.
לקצין משטרה קיימת סמכות לקחת את רישיון הנהיגה של כל נהג שמואשם בעבירת מהירות מסוג "הזמנה לדין", למשך 30 ימים.
(!)

כמה זה עולה לי?

העלויות של עבירות מהירות משתנות בהתאם לאזור בו בוצעה העבירה.עבירות מהירות בשטח עירוני ובשטח בינעירוני מטופלות באופן שונה וכך גם גובה תשלום הכנס. גובה המהירות שלכם מעל המותר הוא זה שקובע אם העבירה תעלה לכם ב"נקודות " או לא. 

עבירות מהירות בתחום עירוני העולות על 31 קמ"ש מעל המותר יובילו לזימון לבית המשפט.עבירות מהירות בתחום בין עירוני , העולות על 41 קמ"ש מעל המותר יובילו גם הן לזימון לביהמ"ש. בכל מקרה בו יצאה הזמנה לדין בגין עבירות מהירות רשאית משטרת ישראל לשלול את רישיון הנהיגה של הנהג ל- 30 יום על ידי צו לפסילה מנהלית.

יש לכם עוד שאלות? התייעצו עם עורך דין תעבורה ונהיגה בשכרות ערן בן עמי.

לייעוץ מיידי ולייצוג משפטי התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: