מצלמת רמזור

מצלמת רמזור

מצלמת רמזורעל פניו, המדובר בעבירה חמורה ביותר ומסוכנת העלולה לגרור בעקבותיה תאונת דרכים בשל חציית צומת באור אדום. יחד עם זאת, בשנים האחרונות, ובשל מדיניות המשטרה הנובעת מהעובדה כי ריבוי העבירות שנעברו בגין חציית צומת באור אדום הובילה לעומס על המערכת, החליטה משטרת ישראל על שינוי במדיניות ושינתה את סיווג העבירה מעבירה מסוג "הזמנה לדין" לעבירה מסוג "ברירת קנס". ז"א, שאם בעבר מי שנתפס במצלמת רמזור נוהג באור אדום היה מוזמן מיידית למשפט, העונש היום הופחת לקנס כספי בסך 1,000 ואם הנהג מבקש ביוזמתו הוא יכול להישפט על כך במידה והדו"ח אינו מוצדק בעניו. מס´ הנקודות נשאר זהה ועומד על 10 נקודות אבל כפי שהוסבר בפרק שעניינו "שיטת הניקוד החדשה" הנקודות הנן הליך נפרד שמקורו במשרד הרישוי ולא במערכת המשטרה/בתי המשפט.

קיימות שתי חלופות שעל פיהם המשטרה יכולה להגיש דו"ח בגין חציית צומת באור אדום:

מצלמות רמזור אדום בצומת – בידי המשטרה מצלמות (בצבע כתום להבדיל ממצלמות המהירות האפורות) אשר נכנסות לפעולה שנייה לאחר שהאור האדום בכיוון הנסיעה מתחיל לפעול. במידה ונהג יחצה את הצומת באור אדום המצלמה תצלם את מס´ הרכב ודו"ח ישלח לכתובת מגוריו של הבעלים הרשום של הרכב. לעניין זה חשוב להדגיש כי ישנם הרבה מקרים בהם הבעלים הרשום של הרכב לא נהג באותה העת עם הרכב אך בכל זאת הקנס הנקודות והעבירה נרשמות על שמו של הבעלים. כדי לתקן את המצב יש צורך לערוך "הסבת דו"ח" במטרה להעביר את רישום הדו"ח על הנהג שנהג בפועל.

עדות ראייה של שוטר או אזרח – במרבית המקרים המדובר בשוטר שנכח במקום וראה את העבירה נעברת לנגד עניו ואז עצר את הנהג ונתן לו "דו"ח" על חציית צומת באור אדום. לעיתים גם אזרח יכול להביא לידיעתה של המשטרה על עבירת אור אדום, במצב זה המשטרה תשקול את הראיות שבידה ואם חומר החקירה (כלל העדויות שמצטברות בתיק) יכול להביא להרשעה של אותו הנהג המשטרה תשלח לאותו הנהג דו"ח על עבירת אור אדום.

חשוב לדעת על מצלמת רמזור

חשוב לדעת על מצלמות רמזור
 

*לא ניתן להבחין בצילומי המצלמה מי נהג ברכב. על גבי הצילום יהיו רק פרטים לגבי מיקום המצלמה, שעת הצילום, מס´ הרכב ועוד פרטים, אך לא ניתן לזהות את הנהג.

הדו"ח ישלח תמיד לבעלים הרשום של הרכב.

*כדי להסב את הדו"ח על שם נהג אחר יש צורך בעריכת תצהיר של אותו הנהג המודה שנהג בזמן ובמקום באור אדום, אחרת הדו"ח ישאר על שם הבעלים הרשום גם אם יוכיח כי היה בחו"ל באותה העת.

יש לכם שאלות עבור עורך דין לענייני תעבורה בארץ? התקשרו אלינו בטלפון: 052-2526277 או השאירו פרטיכם ונשמח לעמוד לשירותכם.

לייעוץ מיידי ולייצוג משפטי בנושא של נהיגה בשכרות התקשרו או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: