מעצר לאחר תאונת דרכים

מעצר לאחר תאונת דרכים

ישנן תאונות דרכים שכרוך בה נזק לרכוש בלבד, וישנן לצידן תאונות דרכים שמערבות גם פגיעה בגוף. בדרך כלל, חקירה משטרתית לא תפתח בעקבות תאונת דרכים שאין בה נזקי גוף, ולכן גם לא יפתח תיק רישום פלילי כנגד מי שנמצא בה אשם, אף אם הנפגע בחר להתלונן, משום שברוב המקרים התביעה תופנה מבית משפט לענייני תעבורה אל אפיק הערכאה המשפטית האזרחית שם יהיה ניתן לתבוע את חברת הביטוח.

מצד שני, המשטרה כן תחקור באם מעורב בתאונה רכב משטרתי או צבאי, אם הנהג האחראי לתאונה נהג באופן רשלני קיצוני או אם נהג אשר מעורב בתאונה מסרב להזדהות ולמסור פרטים.

תאונת דרכים ומתי לצפות למאסר

לעתים, גם אדם שמנהל אורח חיים נורמטיבי יכול להיתקל בשלטונות החוק דרך מעורבות באירוע פלילי כדוגמת תאונת דרכים קטלנית. במצב כזה, טבעי שיהיה נתון להשפעות של החוקרים בזמן המעצר ואולי אף יודה בפרטים שאינם נכונים.

היות ובהליך משפטי לכל מילה ישנה חשיבות וישנה סכנה כי דבריו של העצור יוצאו מהקשרם או לא יובנו כפי שהם אמורים לשקף את כוונותיו של הנאשם, הרי שלנעצר ישנה זכות השתיקה וכן זכות לראות עורכי דין לתאונות דרכים עוד לפני המעצר.

למפגש זה בין העצור ל עורך דין תעבורה ישנה חשיבות מיוחדת שכן דרכו נרקמת אסטרטגיה משפטית שלה הסיכוי הרב להוביל לשחרור ממעצר ואף לזיכוי במקרה של משפט עתידי.

דחיית מועד החקירה עקב טראומה

חשוב לדעת, כי ניתן לעכב את מועד החקירה עד אשר יתאושש מהטראומה הראשונית שנגרמה לו. בזמן זה, יש לעשות את בחירת עורך דין תעבורה – יתכן שישנו צורך גם בייעוצו של עורך דין פלילי על פי קו החקירה המנחה, ובכל אותן השיחות ישנה חובת החיסיון.

פוסטים אחרונים

עבירות מהירות

לצערנו עבירות מהירות הן דבר שכיח ונפוץ בארצנו. לא ניכנס לגורם לכך ולפן המתייחס לתרבות הנהיגה אלא לפונקציונליות ולדברים שעלינו לדעת ולעשות על מנת לטפל

קרא עוד »

שלילה בגלל מהירות מופרזת

למרות שהיא מנת חלקם של מירב הנהגים- לפחות בארצנו, המהירות המופרזת נחשבת לעבירת התנועה מבין החמורות ביותר.  מהירות היא משתנה רציף וניתן לקטלג את עבירות

קרא עוד »

חקירה משטרתית

במרבית המקרים, כאמור, שלב "איסוף הראיות" נגדכם בעברות תעבורה מתרחש מיד לאחר ביצוע העברה. השוטר פונה אליכם בשאלות, וזוהי למעשה החקירה.  את ה"חקירה משטרתית" הוא

קרא עוד »