מעצר לאחר תאונת דרכים

מעצר לאחר תאונת דרכים

ישנן תאונות דרכים שכרוך בה נזק לרכוש בלבד, וישנן לצידן תאונות דרכים שמערבות גם פגיעה בגוף. בדרך כלל, חקירה משטרתית לא תפתח בעקבות תאונת דרכים שאין בה נזקי גוף, ולכן גם לא יפתח תיק רישום פלילי כנגד מי שנמצא בה אשם, אף אם הנפגע בחר להתלונן, משום שברוב המקרים התביעה תופנה מבית משפט לענייני תעבורה אל אפיק הערכאה המשפטית האזרחית שם יהיה ניתן לתבוע את חברת הביטוח.

מצד שני, המשטרה כן תחקור באם מעורב בתאונה רכב משטרתי או צבאי, אם הנהג האחראי לתאונה נהג באופן רשלני קיצוני או אם נהג אשר מעורב בתאונה מסרב להזדהות ולמסור פרטים.

תאונת דרכים ומתי לצפות למאסר

לעתים, גם אדם שמנהל אורח חיים נורמטיבי יכול להיתקל בשלטונות החוק דרך מעורבות באירוע פלילי כדוגמת תאונת דרכים קטלנית. במצב כזה, טבעי שיהיה נתון להשפעות של החוקרים בזמן המעצר ואולי אף יודה בפרטים שאינם נכונים.

היות ובהליך משפטי לכל מילה ישנה חשיבות וישנה סכנה כי דבריו של העצור יוצאו מהקשרם או לא יובנו כפי שהם אמורים לשקף את כוונותיו של הנאשם, הרי שלנעצר ישנה זכות השתיקה וכן זכות לראות עורכי דין לתאונות דרכים עוד לפני המעצר.

למפגש זה בין העצור ל עורך דין תעבורה ישנה חשיבות מיוחדת שכן דרכו נרקמת אסטרטגיה משפטית שלה הסיכוי הרב להוביל לשחרור ממעצר ואף לזיכוי במקרה של משפט עתידי.

דחיית מועד החקירה עקב טראומה

חשוב לדעת, כי ניתן לעכב את מועד החקירה עד אשר יתאושש מהטראומה הראשונית שנגרמה לו. בזמן זה, יש לעשות את בחירת עורך דין תעבורה – יתכן שישנו צורך גם בייעוצו של עורך דין פלילי על פי קו החקירה המנחה, ובכל אותן השיחות ישנה חובת החיסיון.

פוסטים אחרונים

ביטול החרמת רכב

שבגינן יש סמכות לקצין משטרה להחרים את הרכב ולא רק את רישיון הנהיגה של הנהג. העבירות היותר ידועות הן, נהיגה בשכרות, הסעת נוסעים בשכר שלא

קרא עוד »

תאונות דרכים

מה הגורמים לתאונות דרכים? מה זה תאונת דרכים? תאונות דרכים אלה אירועים בהם מעורבים כמה רכבים, ונוצר נזק לבני אדם, בעלי חיים או רכוש כמו

קרא עוד »