מומחה לענייני תעבורה

מומחה לענייני תעבורה

כשאדם מקבל זימון לבית המשפט לתעבורה, זה יכול להיות מסיבות שונות: משפט בגין נהיגה בשכרות, נהיגה מסוכנת, אי ציות לתמרורים, מעורבות בתאונה שיש בה נפגעים, מהירות מופרזת ועוד- התוצאות עלולות להיות מרחיקות לכת.

הנאשם יכול להגיע לעונש של שלילת רישיון, קנסות גבוהים, ובדרגת חומרה מסוימת – אפילו למעצר. זו הסיבה שרצוי להתייעץ עם עורך דין לתעבורה על האסטרטגייה שכדאי לנקוט בה ואולי גם במקרים מסוימים יוכל להביא לזיכויו.

האם העבירה בוצעה או לא?

כשמדובר למשל בעבירת מהירות מופרזת שצולמה על ידי מצלמת דרכים – והנהג מואשם בעבירה כשהוא בטוח בצדקת חפותו, הדבר הראשון הוא לדעת שזה אפשרי לטפל בעניין.

 מאיפה למצוא קצה חוט לעניין? עורך הדין ידע לאן לפנות כדי לקבל את סרט הצילום ואת כל חומר התביעה.

מומחה לענייני תעבורה טוב ידע כיצד לסתור את טענות התביעה, להוציא את הנאשם מידי עננת האשמה הרובצת עליו בבית המשפט, אפשרות להגיע לעסקת טיעון כמו גם למצוא את האפשרות להגיע לזיכויו המוחלט.

מה בדבר נהיגה בשכרות? 

כשצריך להתמודד מול משפט תעבורה בגין נהיגה בשכרות (או סירוב להיבדק במכשיר הינשוף – שמשמעותו של הסירוב אומר למעשה הודאה באשמה), ישנם סעיפים רבים הבאים לעזרת הנתבע שבאמצעותם אפשר להפריך מכל וכל את הטענה כי הנהג היה שיכור בזמן הנהיגה.

מה במקרה דיבור בטלפון סלולארי ללא דיבורית?

על פי תקנה 28(א) יש לנהוג עם שתי ידיים על ההגה, אלא אם יד אחת מוסרת לטובת הבטחת הפעולה התקינה של הרכב, או לקיום כללי תנועה.

 תקנה 28(ב) קובע כי אין להשתמש עקב כך בטלפון מוחזק (או בין הכתף ללחי) – אלא רק באמצעות דיבורית. עורך דין מנוסה יכול להפריך את כתב האישום במידה ולא יהיה כתוב כפי הנדרש.

במידע והמעורב בתאונת דרכים סובל מנכות כתוצאה מהתאונה יש לבדוק האם היה מבוטח בביטוח תאונות אישיות. 

לעיתים קרובות חברות הביטוח יוצרות קשיים בזמן שהנפגע הכי זקוק לכסף לצורך טיפולים ושיקום מהתאונה ואף יש מצבים בהן החברה מסרבת לשלם.

לכן, לפני הפנייה לביטוח, רצוי להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בתחום לצורך ייצוג הולם מול חברת הביטוח וחיסכון של אי נעימויות, קשיים ועיכובים מיותרים.

פוסטים אחרונים

מגבלות רפואיות לרישיון נהיגה

נהיגה היא פעילות המחייבת כשירות מוטורית ומנטלית מתאימה. ישנם מצבים בריאותיים, פיזיים או נפשיים, הפוגעים ביכולת לנהוג בצורה בטוחה ולכן ראוי למנוע החזקת רישיון נהיגה

קרא עוד »

 דו"ח תנועה

קנסות תעבורה ניתנים לעוברים על החוק בדיני תעבורה, והם יוכלו להינתן בעבור עבירות תנועה מכל שלל צבעי הקשת: מאי ציות לתמרור כל שהוא – לדוגמה,

קרא עוד »

רישיונך נפסל

כאשר נשלל לאדם רישיונו הוא ניזוק מכך קשות שכידוע, כיום, רכב שווה ערך לרגליים – ללא רכב, אנו חשים שאיננו יכולים לנוע לשום מקום. אם

קרא עוד »

תאונת דרכים

הסיכויים להיות מעורבים בתאונת דרכים, גם אם לא באשמתנו, גבוהים, לכן כדאי להיות מוכנים לכל מקרה שלא יהיה. מה הדבר הראשון שעושים לאחר תאונת דרכים?

קרא עוד »

מעצר לאחר תאונת דרכים

ישנן תאונות דרכים שכרוך בה נזק לרכוש בלבד, וישנן לצידן תאונות דרכים שמערבות גם פגיעה בגוף. בדרך כלל, חקירה משטרתית לא תפתח בעקבות תאונת דרכים

קרא עוד »