מהירות מופרזת

מהירות מופרזת

מהירות מופרזת היא סיבה מרכזית לתאונות דרכים ברחבי הארץ.

חלק מהנהגים "נרדמים על ההגה" ולוחצים חזק על הדוושה, חלק עוברים על החוק ביודעין מתוך החיזוק שבעבר עברו על החוק ושם דבר לא קרה, חלק עוברים על החוק ביודעין כשהם מעודכנים כי אין שום אמצעי לתיעוד המהירות המופרזת,

לכן זה מותר, חלק בודקים את גבולות יכולת התמרון בנהיגה ובמהירות מופרזת, וחלק פשוט עושים זאת בתום לב, כאשר ניסו לעקוף רכב מסוים או שהרכב מגיב מהר מאוד.

כך או כך, הנהג צפוי לקבל לפחות דו"ח או זימון לבית המשפט, שם יוכל להסתייע בעורך דין תעבורה מטעמו.

לעמוד לדין בגין מהירות מופרזת

על מנת להעמיד לדין בגין מהירות מופרזת, יש צורך שתתבצע עבירה על החוק וגם צורך בהוכחת הטענה. מהירות מופרזת מוגדרת בסעיף 54 לחוק תעבורה, והיא חלה על כל הנהגים.

 ישנה חלוקה לנהיגה באזורים עירוניים או בדרכים שאינן עירוניות, כשהמהירות המותרת היא הגבול אולם ישנו גבול עליון למהירות מעל זו שהעובר עליו נהג במהירות מופרזת, ולכן עליו לעמוד לדין.

התוצאות וההשפעות של נהיגה במהירות מופרזת

ישנו רף מסוים למהירות מופרזת שבו הנהג ייקנס – אולם יש לו ברירת מחדל להשפט או להגיש ערעור בתוך מספר ימים.

 שני הסוגים לדו"חות נהיגה מופרזת ניתנים לנהג: האחד הוא דו"ח שמופק מיד לאחר העבירה ממכשירי הממל"ז וה- KR-11, או אלו שמעובדים לאורך זמן – אלו יהיו צילומים ממצלמות תנועה. מי שעבר מהירות של 20 קמ"ש מעל למהירות המותרת ישלם 250 ₪, בין 30-40 קמ"ש ישלם 750 ₪, ומעל למהירויות הללו פשוט עומדים לדין.

מה אומרת עמידה לדין?

בית המשפט לתעבורה יקיים משפט לעברייני התנועה שנהגו מעל 40 קמ"ש גבוהים מהמהירות המותרת. הנהג יקבל 10 נקודות ויתכן שהרישיון ישלל בפועל לתקופת זמן שנדה בין שנה ועד לשלוש שנים אולם העונש נגזר על פי חומרת העבירה.

פוסטים אחרונים

עבירות מהירות

לצערנו עבירות מהירות הן דבר שכיח ונפוץ בארצנו. לא ניכנס לגורם לכך ולפן המתייחס לתרבות הנהיגה אלא לפונקציונליות ולדברים שעלינו לדעת ולעשות על מנת לטפל

קרא עוד »

סנקציות על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות נחשבת כיום לאחת מן עבירות התעבורה החמורות שהענוש לצידה הוא פסילת מינימום של שנתיים, לצד רכיבי ענישה נוספים, כגון: מאסר בפועל, ו/או מאסר

קרא עוד »