מבחנים במרב"ד

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) הוא הגוף האמון על בחינת הכשירות לנהיגה בשלל מצבים, כך למשל על רקע בריאותי (פיזי או נפשי), אצל מי שמעוניינים להוציא רישיון נהיגה ברכב ציבורי, מי שהיו מעורבים בתאונת דרכים קשה, מי שנתפסו נוהגים בשכרות או משתמשים בסמים ועוד.

כ-50,000 נהגים ומבקשי רישיון נהיגה מופנים אל המרב"ד מדי שנה. עבור מי שמוצאים עצמם נדרשים לעבור מבחנים במרב"ד חשוב מאוד להבין שמדובר בהליך מורכב שראוי להיערך לקראתו כראוי.

ליווי מקצועי מטעם עורך דין תעבורה המתמחה גם בטיפול בהליכים מול המרב"ד יסייע להבין בפני מה עומדים, לדאוג מראש לחוות דעת מתאימות ומסמכים נוספים, לדעת לענות על שאלות שיוצגו, למסור מידע מועיל, להימנע מפירוט העלול לסבך את המצב ועוד.

עורך דין שכזה דואג שלקוחותיו יגיעו מוכנים לכל בדיקה שיתבקשו לעבור ובמיוחד לדיון בוועדה שתקבע אם להתיר החזקת הרישיון הרלוונטי. חשוב לדעת שמי שנדרשים לעבור הליך בדיקת כשירות לנהיגה במרב"ד רשאים להיות מיוצגים על ידי עורך דין אשר יכול גם להופיע עימם מול הוועדה.

מה שואלים במחנים במרב"ד?

למעלה מ-60% מן התיקים הנפתחים במרב"ד אינם מסתיימים בהגשת ניירת אלא ממשיכים בהפניה לבדיקות רפואיות מן הסוג שבמרב"ד מחליטים שיש בהם צורך.

הכנה לבדיקה במרב"ד אצל עורך דין תעבורה המתמחה גם בתחום זה תבטיח שתגיעו מוכנים לכל שלב בהליך, החל מפתיחת התיק, דרך הופעה פיזית במשרדי המרב"ד, המצאת חוות דעת רפואיות, ביצוע בדיקות שתתבקשו לעבור ודיון מסכם בוועדה שבסמכותה לקבוע אם להתיר החזקת רישיון, להטיל הגבלות או לפסול את הרישיון (לעיתים לצמיתות).

אופי השאלות במרב"ד תלוי בנסיבות המקרה, באופן כללי יועלו טיעונים התומכים בצורך למנוע החזקת רישיון והנבדק יידרש לספק תשובות המניחות את דעת צוות המומחים של המרב"ד.

חשוב להבין שהופעה לא מוצלחת בפני הוועדה עלולה לא רק להביא לפסילת הרישיון אלא גם להקשות מאוד על שינוי ההחלטה בהליך ערעור, זאת משום שהדברים שתאמרו ירשמו בפרוטוקול.

עורך דין תעבורה המתמחה במרב"ד

עבור מי שמקבלים זימון לבדיקה במרב"ד מומלץ לפנות בהקדם אל עורך דין תעבורה המתמחה גם בהתנהלות מול גוף זה. ליווי מקצועי למן הרגע הראשון יבטיח צליחת ההליך במהירות האפשרית ותוך קבלת התוצאה המיטבית בנסיבות המקרה.

מכיוון שעומס העבודה על המרב"ד גדול משך הטיפול בתיק עלול לארוך מספר חודשים, במקרים מורכבים אף שנה ויותר. מכיוון שלהחזקת רישיון נהיגה יש השפעה גדולה על איכות החיים חשוב לעשת הכול כדי לקדם מבחנים במרב"ד, להגיע מוכנים לכל שלב בהליך, לדעת מה ישאלו אתכם, להכין מסמכים מראש ולהציג את עמדתכם באופן משכנע בוועדה .

לרשות עורך דין מרב"ד ידע וניסיון המאפשרים התמודדות מוצלחת עם מבחנים במרב"ד. ליווי מטעם עורך שכזה עשוי להיות ההבדל בין השבה מהירה של רישיון נהיגה שנשלל על רקע כזה או אחר לבין פסילת הרישיון לצמיתות.

פוסטים אחרונים

ביטול החרמת רכב

שבגינן יש סמכות לקצין משטרה להחרים את הרכב ולא רק את רישיון הנהיגה של הנהג. העבירות היותר ידועות הן, נהיגה בשכרות, הסעת נוסעים בשכר שלא

קרא עוד »

תאונת דרכים קטלנית

תאונת דרכים קטלנית היא זו שבה נהרג אדם. כאן מדובר בתוצאה הסופית: הרג וקטל בדרכים. תאונות דרכים נגרמות, הן לא קורות, אולם לא תמיד הנהג

קרא עוד »

נתפסתי במהירות מופרזת

נתפסתי במהירות מופרזת – מה עכשיו? על פי עדכונים אחרונים, יש לא מעט מצלמות מהירות שנכנסות לפעולה בימים אלו ממש, וזאת כדי לסייע למערך המשטרתי

קרא עוד »

מהירות מופרזת

ישנו גבול דק ביותר בין נהג אשר עובר מספר עברות תנועה בודדות ונחשב לנהג זהיר, מול נהג אשר מקבל על ימין ועל שמאל דו"חות תעבורה

קרא עוד »