כיצד מודדים מהירות מופרזת

אחת התופעות החמורות בהן מנסה מזה שנים משטרת ישראל להילחם היא תופעה של נהיגה במהירות מופרזת.

בהתאם לחוק, על כבישי ישראל מפוזרים שלטי תמרור והכוונה המורים לנהגים מהי המהירות המקסימאלית המותרת באותו אזור, אך למרות זאת מדי שנה אנו עדים לסטטיסטיקה האיומה המציינת מספר גבוה מאוד של תאונות דרכים אשר נגרמות כתוצאה ממהירות מופרזת.

מן הצד השני ניצבים אלו שטוענים שמהירות מופרזתאינה הגורם הראשי לתאונות דרכים, ושיש להפנות את המאמץ והמשאבים כלפי גורמי אכיפה אחרים.

מד המהירות של המשטרה

מהירות מופרזתעל מנת לקבוע האם נהג מסוים נוסע במהירות מופרזת, משטרת ישראל משתמשת באמצעים טכנולוגיים מתוחכמים. אחד מהאמצעים הללו הוא מד המהירות של המשטרה הנקרא גם אקדח לייזר.

למרות זאת, כל עורך דין תעבורה מתחיל יוכל לומר לכם שמדובר באחד האמצעים השנויים ביותר במחלוקת בעולם משפט התעבורה, וויכוחים משפטיים בנוגע לאמינותו ומהימנותו של מד המהירות מלווים את עולם המשפט כבר שנים.

מדוע קיימת מחלוקת?

אחת הסיבות המרכזיות עליה נשענים כל אלה שהמתריסים כנגד השימוש באקדחי הלייזר ובאמצעים האלקטרונים למדידה של מהירות מופרזת, היא אופן התחזוקה והכיול של אותם כלים אלקטרוניים.

המצב כיום הוא שאדם הנתפס באמצעות מכשיר כזה נוהג במהירות העולה על המהירות המותרת בחוק מקבל קנס, או המידה של החריגה עולה על 30 קמ"ש בדרך עירונית או 40 קמ"ש בדרך בין עירונית, הזמנה לבית משפט.

כיצד מתמודדים מול עבירת מהירות מופרזת בבית המשפט

אחד מקווי ההגנה החזקים ביותר בהם עושים עורכי דין לתעבורה שימוש רב הוא קו הגנה לפיו מכשיר המדידה לא כויל כראוי ולכן אינו מדויק.על מנת לעשות זאת, הנאשם חייב להצטייד בעדות של מומחה, וכאן גם נמצא העוקץ.

עדות של מומחה עלולה לעלות הרבה מאוד כסף, ונהגים רבים מעדיפים כבר לספוג את הקנס.

ליסינג לקבלת פרטים נוספים וכדי ללמוד עוד על המקרה שלכם אתם מוזמנים לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי מעורך דין תעבורה. השאירו את הפרטים שלכם בלחיצה על הקישור צור קשר ונציגנו יחזורו אליכם בהקדם.

פוסטים אחרונים

נהג חדש

מיהו נהג חדש? "נהג חדש" מוגדר כנהג בעל רישיון נהיגה לרכב מתחת לשנתיים. גם עבור אותם נהגים שהיה להם רישיון נהיגה מסוג אחר ( אופנוע,

קרא עוד »

תאונת דרכים

הסיכויים להיות מעורבים בתאונת דרכים, גם אם לא באשמתנו, גבוהים, לכן כדאי להיות מוכנים לכל מקרה שלא יהיה. מה הדבר הראשון שעושים לאחר תאונת דרכים?

קרא עוד »

סנקציות על נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות נחשבת כיום לאחת מן עבירות התעבורה החמורות שהענוש לצידה הוא פסילת מינימום של שנתיים, לצד רכיבי ענישה נוספים, כגון: מאסר בפועל, ו/או מאסר

קרא עוד »

שלילת רישיון רפואי

כל מי שמבקש להוציא רישיון נהיגה בישראל נדרש למלא הצהרת בריאות המשמש את משרד הרישוי כדי להבטיח שהמועמד לקבלת רישיון כשיר מבחינה מוטורית, מנטלית ונפשית

קרא עוד »