המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מה עושים ?

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים – מה עושים ?ישנם שני גורמים המוסמכים ע"פ חוק להוביל לשלילת רשיונו של אדם, בית המשפט ורשות הרישוי. לרשות ישנה סמכות לשלול את רשיונו של אדם בשל בעיה רפואית, או מחמת היותו בעל כושר נהיגה לקוי.

כיצד קורה שמשרד הרישוי מדווח על בעיה?

ע"פ החוק, לגורמים רפואיים קיימת חובת דיווח במידה והם סבורים כי קיים חשש בשל מצב רפואי, שהמשך נהיגתו של נהג מסוכנת. לרופא ישנה סמכות לדווח למשרד הרישוי, וזה בתורו משתמש בגוף ה"מייעץ" דהיינו המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד), ע"מ לבחון את מצבו הרפואי של הנהג.

במרביתם המוחלט של המקרים הדיווח הוא ע"י צה"ל- בשל הצהרה של חייל כי הוא מבקש לצאת מהצבא בשל פרופיל נפשי, ע"י ביטוח לאומי- כאשר מדובר בליקויי בריאותיים קשים המתגלים עקב תביעה של קצבת נכות, או ע"י רופאים. אלו הם לרוב הגורמים המדווחים. בנוסף קיימת הנחייה של משרד הרישוי לפיהן דיווח מבית משפט על הרשעה בעבירת סמים או הרשעה בעבירת נהיגה בשכרות הנושאת פסילה של מעל שנה, תוביל לזימון למכון הרפואי לבטיחות בדרכים.

מה הבעיה?

מנסיוננו הרב נתקלנו במצבים רבים בהם נשללו רשיונות של נהגים גם במצבים שלא היה הכרח לעשות כן.

בעיקר המדובר במצבים בהם נהג מוכרז כלקוי ב"אי התאמה אישיותית". מה זאת ההגדרה הזאת? אין תשובה ברורה לכך ומכאן שקיים פתח נרחב מאוד לפרשנות. באופן טבעי בודקים שונים (דהיינו הפסיכולוגים אשר בודקים את הנהגים) מגיעים למסקנות שונות וכך נהגים אלו נדרשים להמשיך ולעבור שבעת מדורי גיהנום ולהגיש ערר לוועדת ערר שיושבת במרכז הרפואי תל השומר.

המדובר בוועדה של משרד הבריאות אשר בוחנת את החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. בחלק מהמקרים הוועדה מחזירה את הרשיונות, בחלק היא מגבילה ובחלק לא מבוטל הוועדה דוחה את הערר שהוגש.

מכאן שקיימת חשיבות גבוהה להתמש בשרותיו של עורך דין לתעבורה אשר מתמחה בעניי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, דבר שוודאי יגדיל את סיכויי ההצלחה.

נתקלתם בבעיה דומה? זקוקים לעזרת המומחים שלנו? פנו אלינו בהקדם ותקבלו ייעוץ משפטי מהיר ומקצועי  מעו"ד תעבורה ללא כל התחייבות. זכרו, קיימת חשיבות עליונה לפנייה מהירה שכן ההבדל בין פסילת רשיון נהיגה להצלחה במבדקים יכולה להיות במקרים רבים הייעוץ הנכון בזמן הנכון.

פוסטים אחרונים

עורך דין תעבורה

עורך דין תעבורה דיני התעבורה שייכים לתחום המשפט הפלילי. הם מתייחסים לכלל הנהגים והולכי הרגל, למעשה לכל המשתמשים בדרך הכפופים להוראות הכלולות בפקודת התעבורה ובתקנות

קרא עוד »

מהירות מופרזת

ישנו גבול דק ביותר בין נהג אשר עובר מספר עברות תנועה בודדות ונחשב לנהג זהיר, מול נהג אשר מקבל על ימין ועל שמאל דו"חות תעבורה

קרא עוד »

דיני תעבורה

דיני תעבורה נחשבים לחלק מתחום המשפט הפלילי ולמרות זאת, אנשים רבים נוטים להקל ראש בעבירות נועה, וחבל, כי בשנים האחרונות חוקי האכיפה והעונשים הניתנים נהפכו

קרא עוד »

מהי מטרת קנסות התעבורה

מטרתם של קנסות תעבורה הם לסייע למשטרת התנועה לאכוף, בעזרת סנקציה כספית, את הוראות החוק והתקנות המותקנות על פיו. המטרה העיקרית של קנסות התעבורה, היא

קרא עוד »