ביטול החרמת רכב

ביטול החרמת רכב

שבגינן יש סמכות לקצין משטרה להחרים את הרכב ולא רק את רישיון הנהיגה של הנהג. העבירות היותר ידועות הן, נהיגה בשכרות, הסעת נוסעים בשכר שלא לפי חוק, נהיגת צעיר ללא מלווה, הפקרה של תאונה או פצוע לאחר תאונה, נהיגה תחת השפעת חומרים אסורים ועוד. כל העבירות שבגינן מחרימים את הרכב מפורטות בפקודות התעבורה. סמכות החרמת הרכב של קצין משטרה מעוגנת בחוק. חוק זה קובע כי במידה ויש יסוד שסביר כי נגד הנהג יוגש כתב אישום אזי מותר להחרים את רכבו ולהוציא הודעת אי שימוש ברכב.

ערעור על החרמת הרכב

בעלי רכבים ונהגים שמעונינים בכך יכולים להגיש ערעור על החרמת הרכב. הסעיף הרלבנטי לערעור זה הינו סעיף הקובע כי בעל הרכב המוחרם רשאי לפנות לבית משפט המוסמך לדון בעבירות תעבורה ביטול החרמת רכב. בית המשפט הוא זה שקובע האם יש לקבל את פניתו של הנג בהתאם לגביית עדות מאחד מהאנשים הבאים, שוטר, יועץ משפטי לממשלה או בא כוחו של היועץ.

בחינת בית המשפט

בבואו של בית המשפט לבחון תיקים הנוגעים להחרמת רכב עליו להבחון האם מתקיימים התנאים הבאים. הרכב נלקח ללא ידיעתו או הסכמתו של הנהג, נהג הרכב עשה שימוש ללא ידיעתו של בעל הרכב ובניגוד להוראותיו וזאת לאחר שבעל הרכב עשה ככל שביכולתו על מנת למנוע את השימוש ברכב.החוק מוסיף וקובע כי בית משפט רשאי לבטל את החרמת הרכב או לקצר את תקופת ההחרמה וזאת בהתאם לנסיבות שונות.

אתם יכולים לקבל עוד פרטים על נהיגה בשכרות בעמוד המסומן.

הבדל בין פסילת רישיון והחרמת רכב

כפי שהוזכר לעיל ישנם מקרים בהם בית המשפט מבטל את הודעת אי השימוש ברכב בשל שימוש לא הסכמה ברכב או בשל לקיחת הרכב ללא הסכמה. ביטול פסילה מנהלית של רישיון יעשה כאשר בית המשפט משתכנע שביטול הפסילה לא יוביל לפגיעה אפשרית בבטחון הציבור. בית המשפט בבחינתו את פסילת הרישיון בוחן את טיב היחסים בין בעל הרכב לנהג ולפי כך מחליט.

זקוקים לייעוץ מקצועי לגבי החרמת רכב? לקבלת ייעוץ מקצועי מעו"ד תעבורה מקצועי ובעל ניסיון בתחום פנו אלינו בטלפון: 052-2526277 או דרך הצור קשר באתר ונחזור אליכם בהקדם.

פוסטים אחרונים

מהירות מופרזת

ישנו גבול דק ביותר בין נהג אשר עובר מספר עברות תנועה בודדות ונחשב לנהג זהיר, מול נהג אשר מקבל על ימין ועל שמאל דו"חות תעבורה

קרא עוד »

דוחות משטרה

ההיגיון העומד מאחורי דו"חות משטרה הוא העניין שהם אמורים להרתיע, להפנות את תשומת הלב ולחדד – מה מותר ומה אסור, וכן להעניש את עברייני התנועה

קרא עוד »